Život s Crohnovou chorobou a ulceróznou kolitídou

Tibor Hlavatý, Anna Krajčovičová a kolektív
A-medi management, 2020
Signatúra: K 59701

Crohnova choroba i ulcerózna kolitída sú charakterizované chronickým zápalom gastrointestinálneho traktu, ktorý významne mení kvalitu života pacienta. Týmito ochoreniami trpí na Slovensku okolo pätnásťtisíc pacientov. Už dávno nejde o raritné ochorenia, naopak, výskyt týchto ochorení z neznámych príčin stúpa a neraz sa začínajú už v detskom veku.
Keďže ide o ochorenia na celý život, dôležité je, aby ich pacienti dôkladne poznali. Oproti minulosti existujú dnes už účinné a bezpečné spôsoby liečby. Svojmu ochoreniu však musí pacient dobre rozumieť.

Pre pacientov s chronickými črevnými zápalovými ochoreniami prináša dôležité informácie druhé rozšírené vydanie mimoriadne úspešnej publikácie Život s crohnovou chorobou a ulceróznou kolitídou. Jednotlivé kapitoly opisujú rôzne aspekty života s chronickými črevnými zápalmi od charakteristiky týchto ochorení cez ich diagnostiku, liečbu, stravovanie a výživu, životosprávu, plánovanie rodiny až po možnosti sociálnej podpory a rehabilitácie. Bohato ilustrovaná kniha je doplnená receptárom bezzvyškovej diéty a slovníkom najčastejších lekárskych odborných termínov, s ktorými sa pacienti môžu stretnúť.