Vyhrajte boj s cukrovkou pomocí vitaminů a antioxidantů

Kedar N. Prasad
Pragma, 2015
Signatúra: K 58147

Cukrovka je veľmi rozšírené civilizačné ochorenie. Podľa výskumov nestačí len zmeniť stravu, ale je potrebné organizmu dodať aj určité množstvo vitamínov a minerálov. Táto kniha Vám poradí, na ktoré doplnky stravy sa zamerať a aké množstvo je pre vás adekvátne. Ponúka tak skutočne ucelený prístup k prevencii a liečbe diabetu.

Kedar N. Prasad, PhD., popredný výskumník v oblasti rakoviny, srdcových chorôb a diabetu v tejto praktickej, ale súčasne aj vedeckej príručke odhaľuje posledné revolučné objavy týkajúce sa použitia antioxidantov a vitamínov pri liečbe diabetu. Podrobne popisuje správne kombinácie vitamínov a antioxidantov v doplnkoch stravy, ktoré môžu značne ovplyvniť účinnosť štandardných lekárskych prístupov, zastaviť či dokonca zvrátiť postup diabetu 1. a 2. typu a zabrániť nástupu diabetu u jedincov, u ktorých bol už diagnostikovaný prediabetický stav.

Autor vysvetľuje, že chronický zápal, oxidačný stres a poškodenie voľnými radikálmi predstavujú hlavných páchateľov stojacich za rozvojom cukrovky a jej komplikáciami. Tento nezdravý vnútorný stav organizmu nie je bohužiaľ možné plne zvrátiť iba diétou a reguláciou krvného cukru. Rôznym vekovým kategóriám poskytuje ľahko zvládnuteľný denný program užívania doplnkov tak pre diabetikov, ako aj pre osoby s prediabetes. Pomocou neho je možné zastaviť postup diabetických komplikácií.